The Sims 4 - Kup Kota w worku już dziś !
The Sims 4 - Kup Kota w worku już dziś !

sims4 news tramwaj premiera

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim podejściem do gracza - producenci dotychczas uraczyli nas jedynie garstką zdjęć i skromnymi informacjami na temat gry a pomimo tego gra od dawna jest oferowana w przedsprzedaży (!).
Na oficjalnej stronie The Sims 4 w ciągu 7 miesięcy zamieszczono zaledwie 15 screenów prezentujący do bólu ten sam budynek i wybrane postacie.
Polityka stopniowego dawkowania informacji zakrawa na żart w momencie kiedy gra już teraz jest oferowana w sprzedaży bo to trochę tak jakby oferować np.samochód i na zachętę pokazać jedynie foto z lusterkiem od pojazdu...

Nie wiadomo do końca jak będzie wyglądać otoczenie gry bo na niemal wszystkich screenach widać jeden budynek (czasem drugi podobny) i malutki fragment świata.
Fani spekulują co oznacza tramwaj widoczny na jednym z ujęć i zastanawiają się nad wieloma rzeczami jak choćby to czy tym razem producenci łaskawie dodadzą windy w podstawie lub czy da sie zbudować jakiś wyższy budynek no i przede wszystkim jak będzie wyglądać świat gry (w przypadku The Sims3 pokazano świat nieco dokładniej).
Co ciekawe nawet spot reklamowy pokazuje jedynie same postacie bez środowiska gry co może jest i ciekawym zabiegiem ale na litość... skąd gracz ma wiedzieć co zamawia poza kilkoma postaciami widocznymi na oficjalnych materiałach od Maxis ?

Taka polityka (dawkowania informacji) ma sens kiedy gra jest w fazie produkcji i NIE JEST JESZCZE SPRZEDAWANA. Normą w marketingu i sprzedaży jest opisywanie oferowanego produktu dlatego dziwna i uboga promocja The Sims 4 stanowi wyjątek na tle innych gier także w samej serii The Sims.

Ostatnią grą wydaną przez studio Maxis było ich sztandarowe SimCity (5) jednak w tym przypadku fajni otrzymali solidna dawkę informacji włącznie z podpowiedziami odnośnie różnych sposobów rozgrywki słynnej symulacji tworzenia miast.
Przy regularnie uzupełnianych informacjach można było wybaczyć producentowi wczesną przedsprzedaż jednak w przypadku nowej odsłony simsów producent oferuje nam dosłownie "kota w worku".

Oburza także to co odpowiadają producenci na pytania ganów gry ;
Producentka Sarah (SimGuruSarah) rozmawiała na swoim blogu z jednym z fanów,który pytał o to dlaczego od 7 miesięcy nie ma nowych informacji o grze.W odpowiedzi otrzymał standardową odpowiedź,że info pojawi się niebawem...
Szkoda,że nie padło także pytanie o to jak można oferować w sprzedaży produkt o którym prawie nic nie wiadomo (poza setkami powielanych tych samych informacji).

Nie jest to praktyka świadcząca o szacunku dla klienta bo jeśli gra jest w fazie alfa (a na to wygląda) to chyba trochę za wcześnie żeby reklamować produkt na sprzedaż.
Z celowym dawkowaniem informacji także można przesadzić powodując,że fan gry zamiast wyczekiwać nowinek uzna po prostu,że ktoś tu wciska niezły kit i robi sobie zwykłe żarty z graczy...

Poniżej spot The Sims 4 ..bez świata gry ;Na innym filmie pokazana jest rozgrywka i to chyba jedyna rzecz ,która daje jakies nikłe wyobrażenie o tym jak może wyglądać zabawa w nowej odsłonie serii ;A jaka jest Wasza ocena skromnej strony The Sims 4 z reklamą namawiającą do kupna nie istniejącego jeszcze produktu już dziś ?

Kupilibyście grę w ciemno czy wolelibyście otrzymać większa dawke informacji o tym co możecie kupić ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz