The Sims 4 Tutorial - Jak namalować obraz na podstawie CC (odczytywany przez grę jako oryginalny obiekt, nie zmodyfikowany)

Jeśli ciekawi was to jak zrobić oryginalne obrazy namalowane przez sima w grze i odczytywane także w galerii gry jako niezmodyfikowane (oryginalne z gry ,nie CC) to postaram się to wyjaśnić w kilku prostych krokach:


1.Przygotujemy obraz CC, który następnie nasz sim namaluje w grze.
Do tego celu można użyć programu "S4S" oraz dowolnego edytora zdjęć odczytującego format graficzny DDS, np darmowy Gimp lub paintnet czy tez płatny Photoshop.
Pod tym linkiem opisałem wcześniej w jaki sposób przygotować taki obraz.
Można też wykorzystać pobrany z sieci obraz dla The Sims 4 (dodatek CC)

2.Jeśli mamy już obraz CC to potrzebne nam będą 2 parcele;
Na pierwszej zbudujemy ścianę (najlepiej na 2 piętra lub wyższą) najlepiej przy krawędzi parceli a następnie umieścimy tam wspomniany obraz CC.


3.Na sąsiedniej parceli wprowadzamy sima ,kupujemy mu sztalugę i ustawiamy ,najlepiej na podeście fundamencie) w taki sposób aby sztaluga była jak najbliżej ściany z obrazem na pierwszej parceli i malujemy obraz w trybie zycia sma żywając opcji 'maluj na podstawie zdjęcia'.4.Aby zapisać namalowany obraz ,najlepiej zbudować ściankę na tej samej parceli na której nasz sim namalował obraz a następnie powiesić namalowany obraz na niej i zapisać ściankę jako pokój.
W taki sposób możemy się równiez podzielić swoimi dziełami w galerii w grze.


(PL) Uwaga ! 
Przed rozpoczęciem zabawy najlepiej wyjąć wszystkie mody z katalogu gry "mods" pozostawiając tam jedynie przygotowany przez nas lub pobrany z sieci obraz w formie dodatku CC (do przemalowania przez sima).

(Eng)
Warning !

Before the start of play is best to remove all the fashion from the catalog of the game "mods", leaving there only prepared by us or the downloaded image in the form of a supplement CC (recoating by Sim).


Podziękowania dla Elżbiety M. (id. kreatora) za pomoc i wskazówki.